Znamke za menjavo - spletni album Picasa (Stamps for exchange - Web album Picasa)

Sonjine znamke za menjavo
(Sonja's stamps for exchange): 

Urškine znamke za menjavo
(Urska's stamps for exchange): 

četrtek, 31. december 2009

SREČNO 2010


Naj bo srečno,

naj bo zdravo,

naj bo uspešno in

naj bo ljubezni polno leto 2010... :-)


ponedeljek, 30. november 2009

Posebna osebna znamka


Čas je za novo objavo - skrajni čas. Skrajni čas je tudi, da napišem par besed o eni prav posebni znamki. :-) Pri kateri sem imela prste vmes tudi jaz - vsaj v začetni idejni fazi. Vsak, ki me vsaj malo pozna, ve tudi da zbiram znamke.
Tako tudi v službi tu in tam poslušajo moje monologe o znamkah (predvsem v smislu, kako škoda je, ker se na različne kuverte - predvsem službene dajejo tisti strojni žigi in strojne nalepke - beda).
Skratka... V službi smo ob Evropskem letu ustvarjalnosti in inovativnosti izdali posebno osebno znamko (žal Pošta Slovenije za kaj takega ni imela posluha...).

Evo še naša lepotica. :-)


p.s.: Predlogo za znamko je pripravil akademski slikar Bojan Jurc, avtor akromina na znamki pa je izr. prof. dr. Borut Likar - direktor Inštituta za inovativnost in tehnologijo. Akronim: Največja inovacija prihodnosti bo sprememba nas samih. (B. Likar)
p.s.2: Škoda, da Pošta Slovenije ne sledi tako pomembnim dogodkom kot so npr. Evropska leta. Letošnje leto je Evropsko leto ustvarjalnosti in inovativnosti; Evropsko leto 2010 pa je leto boja proti revščini in socialni izključenosti.

nedelja, 21. junij 2009

Uspešne menjave 2

Pozdrav,

nekaj časa nazaj sem pisala o prvi uspešni "mednarodni" menjavi. Tokrat bom pisala o nadaljevanju. :-)
Ker smo se z gospodom iz Čila lepo ujeli, nam je dal 2 kontakta za novo menjavo. Prvi filatelist je iz Kitajske, drugi iz Urugvaja. Dogovorili smo se, da zbiratelja pošljeta prva, takoj ko prejemo midve s sestro znamke, pa vrneva pošiljko "naših" znamk nazaj.

Najprej sva se uspeli dogovorit s filatelistom iz Kitajske. Poslali sva link na svoje skene ter zraven priložili tudi znamke, ki jih trenutno že imava s Kitajske in Honkonga - predvsem za to, da ne bi dobili enakih znamk. In potem akcija. Filatelist je poslal znamke in midve sva jih dobili relativno hitro (pošiljka je v Čile potovala skoraj 1 mesecj!). Iz Kitajske mislim, da je prišlo v roku ca. 14 dni - če ne celo prej?
Drugi je bil na vrsti filatelist iz Urugvaja. On je poslal mešane znamke - nekaj Urugvaja, nekaj Brazilije ter ZDA. Ta pošiljka je ravno dobro prišla. Najine znamke za njega so že pripravljene - le poslati jih še morava.

Če sem iskrena niti kitajskih niti urugvajski sploh še dobro pogledala nisem, kaj šele da bi jih v album zložila - ni časa. Čaka pa me še, da v album zložim 2 menjavi, ki sem jih opravila s slovenskimi filatelisti - skupno imam za uredit 260 znamk - cela žurka! :-) Verjetno si je težko predstavljat - ampak filatelija in zbiranje te urejanje znamk vzame ooogroooomnnooo čaasaaaa. Ampak ni ga čez veselje, ko dobiš kuverto / razglednico z neko novo znamko, ki je še nimaš. In potem pač... si vzameš kakšen večer ali med vikendom čas in pač urediš. :-) Ni druge. :-)
Toliko več časa pa ti vzame vse skupaj, če se udeležuješ tudi razstav... Jaz zaenkrat še nisem v tej fazi - pokazati bi imela verjetno kar nekaj lepih znamk (sploh glede na to, da sva uspeli izvest mednarodne menjave), ampak zaenkrat nimam te želje.

Še eno malenkost moram omenit, in sicer da sva uspešno opravili tudi že menjavo v Ukrajini, za katero pa se lahko zahvaliva predvsem radioamaterju Denisu (S52DJ), ki je imel tam obveznosti in vmes uspel tudi zamenjat najine znamke ter prinest nazaj izredno lepe znamke iz Ukrajine, Rusije, Bolgarije. Superca res. :-)

petek, 19. junij 2009

Poslanstvo filatelistov

Lep pozdrav,

tole objavo je "sprovociral" eden izmed filatelistov, s katerimi sva s sestro opravili menjavo znamk. Je pa res, da bi slej kot prej vseeno nastala.

Odkar sem začela resno zbirati znamke, sem živela v prepričanju, da je na nek način poslanstvo filatelista tudi to, da širi uporabo znamk - predvsem priložnostnih. Očitno živim v totalno zmoti. Kot je razvidno, iz prejšnjih objav, s sestro ogromno menjava. Lahko rečem, da imam sedaj verjetno že skoraj 2500 znamk. Večino menjav opravimo kar po pošti. Filatelisti, s katerimi sva menjali, so bili korektni in zaenkrat sva dobili še vse znamke, za katere sva se dogovorili.
Večji hec pa so znamke nalepljene na kuverti. Samo enkrat dosedaj se je zgodilo, da je filatelist na kuverto prilepil tist strojni listek?!?!? Sicer pa so gor znamke. In tu je point te objave.

Kako lahko filatelist, ki pošilja znamke drugemu filatelistu, gor prilepi trenutno najbolj pogosto uporabljeno znamko v Sloveniji - zvončnico?!?!?!?

Ne razumem. A je človek tako škrt, da ne privošči drugemu filatelistu neke lepe priložnostne znamke (ker priložnostne znamke so, roko na srece, izredno lepe - sploh v primerjavi z rednimi) ali enostavno tako "za luno", da sploh ne razmišlja, kaj pošilja oz. komu in s kakšnim namenom. Še bolj mi ni jasno, kako lahko gor prilepi najbolj pogosto znamko, ko pa dan prej od mene dobi serijo lepih znamk. Pa fu** of*. Še večja ironija pa je, da človeka opomneš, da se priporočaš, za kakšno lepo znamko. Madonca, če že kupi znamko in jo da gor - a mora to res biti zvončnica?!?!? Ne razumem, če res pričakujem preveč.

Skratka na kuverti nekako pričakujem zvočnico od "ne-filatelistov" - ampak od filatelistov pa bi skoraj pričakovala vse kaj drugega kot zvončnico - v duhu širjenja znamk - predvsem priložnostnih...

p.s.: Kmalu na udaru poštni uslužbenci. :-)

sobota, 23. maj 2009

Uspešne menjave 1

Lep pozdrav!

Malo se oglašam, da se pohvalim... :-) S sestro sva v teh dveh mesecih od zadnje objave naredili kar lepo število menjav. Vsaka ima svojo zbirko in iz začetnih ca. 900 znamk (ob zadnji objavi na Blogu), sva sedaj prišli že čez 2000 znamk na posamezno zbirko - lepa številka, a ne? :-)

Pohvaliva se pa lahko tudi s tem, da sva uspešno izvedli mednarodno menjavo - Čile. Sestra je na nekem forumu našla enega gospoda iz Čila; njemu sva potem poslali 100 znamk (vsaka 50 - večinoma slovenskih) in jih prav toliko (če ne še eveč) tudi dobili nazaj (predvsem iz Čila).

V teku je že nekaj novih dogovorov o menjavi - upam, da bodo vse uspešne.

Uspešno tudi "vcepljava" v zavesti ljudi, da znamke obstajajo zato, da se jih dejansko prilepi na kuverto / razglednico... nekje bo namreč nek filatelist tega izredno vesel. :-)

Še ena pomembna zadevca pa je to, da sva s sestro obiskali Mednarodni sejem zbirateljstva - Collecta, ki potekal med 27. in 29. marcem 2009 na Gospodarskem razstavišču. Prav fletno je bilo - predvsem pa je bilo rahlo naporno po sejmu, ker sva imeli s sestro oooogrooooommmnnnnoooo znamk za uredit v albume. Ampak je šlo - seveda, da je šlo. :-)

Toliko zaenkrat. Še enkrat pa vas vabimo, da če ima kdorkoli za menjat znamke, da naju kontaktira na mail, ki je naveden v profilu ali pa pustite kakšen komentar. Najine znamke za menjavo so dosegljive na Picasi. :-)

nedelja, 22. marec 2009

Spletni album Picasa - collecting.stamps

Danes sva končno uredili skupni album, v katerem si lahko ogledate skene znamk, ki jih imava na voljo. Obe zbirava znamke, vendar ločeno in vsaka ima svojo zbirko znamk. Tudi v spletnem albumu Picasa sva uredili 2 pod-albuma.



Povezavo do skupnega albuma imate tudi zgoraj desno. :-) Komaj čakava na vse menjave. Kontaktirate naju lahko ali preko maila, ki je objavljen v profilu ali tu v komentarjih...

petek, 6. marec 2009

First official Slovene stamps

As mentioned in previous entry the first Slovene stamp was issued in June 26th 1991. Unfortunately the stamp was not issued in accordance with the rules of Universal Postal Union, UPU. Therefore it was removed from the circulation for a while. The first Slovene stamps issued in accordance with the rules of UPU were available on December 26th 1991. 

Below you can see pictures of them.

   

četrtek, 5. marec 2009

The first Slovene stamp

Slovenia declared independency on June 25th 1991. The next day we already had the first Slovene stamp. It had an interesting theme – vision of the parliament as it was seen in the eyes of great Slovene architect Joze Plecnik.

For a while the stamp had to be removed from the circulation (the stamp was not issued in accordance with the rules of Universal Postal Union, UPU and Slovenia was not yet a part of the Universal Postal Union). In October 1991 the stamp was once again valid and put to circulation.

sreda, 4. marec 2009

One more blog about stamps

When I tried to open this blog I came across some problems, because a lot of "hot words" for collecting and exchanging stamps were already taken. Some might say "that's great", but unfortunately this is not the case here. Most blogs with this topic are more or less dead.

We will see how things go with this blog... The point of this blog is to exchange stamps; but perhaps I will also write a few words now and then. I will try to write in english so that more people can read my thoughts, but I'm not promissing anything. :-)